Aranżowanie powierzchni typu fit-out

Pod pojęciem aranżacji powierzchni typu fit-out kryją się kompleksowe usługi obejmujące wszystkie etapy realizacji – od doradztwa i stworzenia szczegółowego projektu, przez jego wykonanie, aż po dostarczenie mebli i wyposażenia. Tego typu realizacje mają znacznie szerszy zakres niż standardowe usługi budowlano-remontowe.

Proces powstawania powierzchni typu fit-out jest rozbudowany, jednak ze względu na fakt, że całość prac odbywa się w obrębie jednej firmy, przebiega on szybko i sprawnie. Zanim powstanie koncepcja urządzenia wnętrza, architekt dokładnie analizuje strukturę firmy i jej sposób funkcjonowania, tak by stworzyć aranżację maksymalnie odpowiadającą na potrzeby przedsiębiorstwa. Projektant bierze również pod uwagę specyficzne wyróżniki, procesy wewnętrznej komunikacji, a nawet wizerunek, jaki firma-Klient ma prezentować na zewnątrz.

Powierzchnie typu fit-out, czyli aranżacje podążające za obecnymi trendami

Współczesne projekty biurowe wyglądają zupełnie inaczej niż koncepcje stworzone kilkanaście, a nawet kilka lat temu. Najnowsze koncepcje aranżacji pokazują, że dzisiaj o wiele bardziej liczy się funkcjonalność oraz dostosowanie przestrzeni do potrzeb firmy i pracowników. Bez wątpienia takie wymagania spełniają właśnie powierzchnie typu fit-out, które wykonawcy tworzą, starając się maksymalnie odpowiedzieć na wymagania i oczekiwania Klienta.

Warto podkreślić, że aranżacje fit-out uwzględniają ponadto aktualne trendy, zgodnie z którymi powstają otwarte i swobodne przestrzenie biurowe, pomagające pracownikom rozwinąć skrzydła twórczego myślenia i kreatywności. Co więcej, o wiele bardziej niż szablonowe projekty, powierzchnie typu fit-out sprzyjają odpoczynkowi w przerwach od pracy. Zwykle w ich przypadku nawet kolorystyka biura zostaje dobrana ściśle do specyfiki i potrzeb danego przedsiębiorstwa. Doświadczeni projektanci starają się tworzyć aranżacje, które zapewnią odpowiednie otoczenie do pracy wszystkim członkom zespołu. Tym samym okazuje się, że przed architektami staje wiele wyzwań, takich jak chociażby zbudowanie przestrzeni, zapewniającej ciszę, ale jednocześnie umożliwiającej swobodną komunikację. Niemniej jednak współczesne projekty pokazują, że doskonale radzą sobie z takimi zadaniami.

Usługi aranżacji fit-out – wiele kompetencji, jeden wykonawca

Firmy proponujące usługi fit-out to atrakcyjna alternatywa dla standardowej oferty biur architektonicznych. Aranżowanie powierzchni typu fit-out łączy w sobie usługi biura projektowego z ofertą dostawców mebli gabinetowych i pracowniczych oraz pozostałego wyposażania. Ponadto firmy urządzające powierzchnie fit-out bardzo często udzielają Klientom wsparcia w postaci profesjonalnego doradztwa, tym samym oferując kompleksowe usługi aranżacji wnętrz.

Można więc powiedzieć, że w przypadku powierzchni fit-out komfort ma dwie twarze – w obszarze współpracy z Klientem oraz wygody użytkowania powstałego wnętrza biurowego.

Co zyskuje Klient, czyli korzyści realizacji fit-out

Tak, jak zostało wspomniane powyżej, realizacje powierzchni typu fit-out przebiegają zwykle bardzo szybko i sprawnie. Dlaczego? Firma korzystająca z usługi fit-out współpracuje z jednym wykonawcą, tym samym istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia jakichkolwiek przeszkód w komunikacji. Przepływ informacji jest o wiele lepiej zorganizowany niż w przypadku realizacji projektu przez kliku podwykonawców. Co więcej przeprowadzenie całego procesu przez jedną firmę pozwala zoptymalizować koszty i umożliwia szczegółowe określenie budżetu z Klientem. Przede wszystkim jednak, najważniejszą wartością dla Klienta, który korzysta z usług fit-out, okazuje się finalna postać nowej aranżacji, która w przyszłości będzie doskonale spełniać swoją rolę.

Jak powstaje aranżacja powierzchni typu fit-out?

Etap I – analiza potrzeb i oczekiwań Klienta

Etap II – stworzenie projektu i opracowanie harmonogramu prac oraz przedstawienie kosztorysu

Etap III – przeprowadzenie prac budowlanych

Etap IV – dostarczenie i montaż mebli i wyposażenia