Leasing mebli

Tworzenie powierzchni biurowych i hotelowych to inwestycje związane z dużymi wydatkami. Rozwiązaniem odciążającym firmowy budżet jest leasing mebli, który pozwala rozłożyć płatność na kilka lat.

Projektowanie przestrzeni biurowych, jak i hotelowych to inwestycje niejednokrotnie wymagające zakupu dużej ilości nowych mebli w krótkim czasie. Zaaranżowanie w ten sposób sporej powierzchni, nie musi być związane z pojedynczą płatnością obciążającą firmowy budżet. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji leasing mebli, który umożliwi Ci rozłożenie płatności na kilka lat.

Co zyskujesz, decydując się na leasing mebli?

Największą zaletą leasingu jest oszczędność podatkowa. W przypadku leasingu operacyjnego wszystkie koszty związane z zakupem mebli na zamówienie, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Jak to działa w praktyce?

Meble biurowe w dużej części posiadają 20% stawkę amortyzacji. W związku z tym w ciągu 5 lat odpisujemy po 20% wartości zakupu od przychodu, który mamy w firmie. W przypadku leasingu jesteśmy w stanie skrócić ten okres nawet do 2 lat, gdzie w ciągu tych 2 lat „wrzucimy w koszty” całą wartość mebli. Dodatkową korzyścią jest to, że po wykupie przedmiotu leasingu amortyzujemy go zgodnie z jego wartością rynkową. Dzięki takim oszczędnościom podatkowym, firma jest w stanie zaoszczędzić na podatkach blisko 75% kosztów związanych z leasingiem w porównaniu z zakupem mebli na wymiar za gotówkę.

Projektowanie przestrzeni dzięki leasingowi mebli to również:

 • niewielkie zaangażowanie własnego kapitału
 • tarcza podatkowa
 • nie wpływa negatywnie na Rachunek Zysków i Strat oraz Bilans przedsiębiorcy
 • łatwiejszy do uzyskania niż kredyt
 • przedmiot leasingu stanowi sam w sobie zabezpieczenie
 • szybkie procedury dla wybranych zawodów: prawnicy, lekarze, architekci itd.

 

Program partnerski z PKO Leasing S.A. – dołącz do grona zadowolonych przedsiębiorców

Dzięki współpracy z PKO Leasing S.A.  nasza firma pomaga uzyskać finansowanie na wyposażenie biurowe. Jeśli zdecydujesz się na ofertę PKO Leasing S.A., skorzystasz z bardzo atrakcyjnych warunków spłaty.

Oferta szyta na miarę

W zależności od potrzeb i możliwości klienta, w PKO Leasing warunki oferty leasingowej za każdym razem ustalane są w sposób indywidualny. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że wysokość raty, okres spłaty i kwota wykupu nie przekroczą ich możliwości finansowych.

Finansowanie dla startujących i doświadczonych przedsiębiorców

Oferta PKO Leasing S.A. kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców – niezależnie od tego, jak długi jest ich staż działalności. Tym samym z programu leasingowego mogą skorzystać również firmy, które dopiero od niedawna funkcjonują na rynku.

Program gwarancyjny COSME

Od 1 maja 2017 r. przedsiębiorcy mogą wziąć udział w programie gwarancyjnym COSME, który stanowi zabezpieczenie spłaty zobowiązania Klienta w przypadku rozwiązania umowy. Wysokość gwarancji wynosi aż 50% wartości ekspozycji. Co więcej, gwarancja ta jest darmowa!

Co zyskasz biorąc udział w programie COSME?

 • Skorzystasz z szybszego procesowania transakcji (w tym z procedury uproszczonej do 250 tys.);
 • Ominie Cię konieczność przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia rzeczowego;
 • Skorzystasz z atrakcyjnej struktury transakcji;
 • Zyskasz elastyczny wybór odpowiedniego produktu – leasing i pożyczka udzielane są w PLN lub EUR;
 • Możesz skorzystać z finansowania, nawet jeśli dla innych instytucji Twój scoring i rating okazały się niewystarczające;
 • Możesz skorzystać z oferty również wtedy, gdy Twoja firma jest początkującym start-upem;
 • Ominą Cię opłaty za gwarancję;
 • Skorzystasz z transakcji o wydłużonym okresie bądź niższym Udziale Własnym.

Jeśli interesuje Cię możliwość finansowania wyposażenia do Twojego biura, koniecznie skontaktuj się z nami – za pośrednictwem telefonu, formularza na stronie lub wiadomości e-mail.