Fotele biurowe – ergonomiczne meble pracownicze

Praca biurowa często wiąże się ze spędzaniem dużej ilości czasu w pozycji siedzącej. Dotyczy to wielu różnych profesji i stanowisk – od stażysty po prezesa firmy. Siadamy, by wykonać pracę przed komputerem, a także w trakcie spotkań z klientami, konferencji oraz przerw na lunch. Z tego powodu, istotną rolę przybiera jakość mebli biurowych na których siadamy. Fotele biurowe mają duży wpływ na jakość i efektywność wykonywanej w pozycji siedzącej pracy oraz sposób, w jaki prezentuje się siedząca na nim osoba.

Jakie są zalety wysokiej jakości foteli biurowych?

Wygodne meble na zamówienie
Wielogodzinne siedzenie w nieodpowiedniej pozycji jest niezdrowe dla kręgosłupa. Bóle pleców, szybsze zmęczenie to tylko niektóre ze znanych objawów zasiedziałego trybu życia, który może przyczynić się do wielu problemów ze zdrowiem. Fotel wspierający prawidłową pozycję kręgosłupa zapewnia nie tylko większy komfort pracy Tobie i Twoim pracownikom, ale również wpływa na ich efektywność, zwłaszcza na koniec kilkugodzinnego dnia pracy. Po wielu godzinach spędzonych na nieodpowiednim fotelu biurowym spada energia do pracy u każdego pracownika. Inwestycja w wysokiej jakości fotele biurowe to inwestycja w jakość i efektywność wykonywanej pracy.

Aranżacja powierzchni biurowych i prezencja pracownika

Pracownik siedzący na nieodpowiednim fotelu biurowym, po jakimś czasie instynktownie przybiera pozycję, w której jego kręgosłup najmniej się męczy. W przypadku foteli, które nie zostały stworzone z myślą o wielogodzinnej pracy, pracownicy mogą przybierać krzywe, pochylone lub odchylone pozycje mające ich uchronić przed nadwyrężeniem kręgosłupa. Pozycje takie, nawet jeżeli niewiele różnią się od wyprostowanej postawy, mogą pogarszać sposób, w jaki pracownik się prezentuje. W przypadku pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami, jest to szczególnie ważne. Fotel biurowy wysokiej klasy może wspomóc wizerunek pracownika w oczach klienta – zamiast go podważać.

 

Chcesz poznać pełną ofertę i dobrać fotele biurowe dla swojej firmy? Zadzwoń ! 602 272 750