O czym należy pamiętać wybierając meble pracownicze?

Umiejętnie zaaranżowane biuro i odpowiednio dobrane meble sprzyjają efektywności i zapewniają maksymalny komfort pracy – tym samym mogą w znacznym stopniu ułatwić pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków. Pytanie – na co zwrócić uwagę wybierając meble pracownicze?

Meble-pracownicze-BRANDOd współczesnych przestrzeni biurowych wymaga się znacznie więcej niż od lokali powstałych kilkanaście lat temu. Dzisiejsi projektanci wnętrz doskonale rozumieją, że biuro nie jest już jedynie miejscem wykonywania obowiązków, ale również wizytówką firmy.

Realia rynkowe pokazują jasno – pracujemy coraz dłużej. Tym samym projektanci starają się stworzyć przyjazne miejsca pracy dla całego zespołu. By osiągnąć zamierzony cel dbają nie tylko o ergonomię. Równie istotne okazują się specjalne strefy do odpoczynku. Tyczy się to również biur typu open space, gdzie strefa relaksu i miejsce, w którym można prowadzić swobodne rozmowy telefoniczne są kluczowe dla efektywnej pracy całego zespołu. Co więcej, projektując biuro bardzo ważne jest, by stworzyć aranżację odpowiadającą na potrzeby wynikające z obowiązków pełnionych przez zatrudnionych pracowników. Inny projekt będzie odpowiedni dla kancelarii prawnej, a inny dla firmy IT.

Tworząc aranżacje projektant za każdym razem musi wsłuchać się w potrzeby pracowników, uwzględniając ich oczekiwania. Takie podejście ma związek z obecnymi tendencjami pozyskiwania nowych członków do zespołów. Dzisiejsze trendy na rynku pracy, pokazują, że trudno jest pozyskać odpowiednią osobę i utrzymać ją w firmie. Tymczasem to właśnie przyjazne domowe otoczenie okazuje się jednym z elementów, który sprzyja nawiązaniu więzi pomiędzy pracownikiem i firmą.

Ergonomia zapewniająca komfort pracy

Pierwsza zasada aranżacji powierzchni biurowych brzmi następująco – wybierając meble pracownicze, zawsze trzeba pamiętać o ergonomii. Meble biurowe mają bowiem to do siebie, że są bardzo intensywnie użytkowane – od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie. Z tego względu ważne jest, by meble spełniały zasady ergonomii, tym samym zapewniając pracownikom komfort podczas wykonywania swoich obowiązków. Warto w tym miejscu podkreślić, że funkcjonalne projekty mebli do biura chronią przed skrzywieniami kręgosłupa, skurczami i drętwieniem nóg.

A czym wyróżniają się ergonomiczne projekty? Tutaj można by wymieniać wiele parametrów, które przekładają się na wygodę użytkowania. Przykładem jest chociażby odpowiednia wysokość – tyczy się to przede wszystkim biurek. Ergonomiczne projekty mają możliwość regulacji wysokości nóg (10-15 cm), a także regulację wysokości blatu (np. biurka typu UP). Takie cechy pozwalają na zmianę pozycji i postawy w trakcie pracy. Ergonomiczne fotele natomiast bardzo często umożliwiają regulację podparcia lędźwi oraz wysów siedziska dla odpowiedniego podparcia nóg. Ponadto są wyposażone w podłokietniki z regulacją wysokości podparcia rąk. Co więcej ergonomiczne krzesła i fotele nie mogą być ani zbyt miękkie, ani za twarde. Tworząc ergonomiczną aranżację warto przy biurkach zastosować specjalne uchwyty na monitory, które wymuszają przyjęcie odpowiednio wyprostowanej sylwetki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wzrok pracownika znajduje się na dobrej wysokości.

Meble-pracownicze-UP

Meble pracownicze UP

Meble pracownicze na miarę Twojej firmy

Minęły czasy sztampowych mebli biurowymi, spośród których trudno było znaleźć projekty spełniające zasady ergonomii i jednocześnie wyróżniające się oryginalnym wyglądem. Obecna oferta mebli pracowniczych jest tak szeroka, że każdy klient może wybrać propozycje, które idealnie wpiszą się w wizerunek firmy i zapewnią pracownikom komfort. W tym miejscu mowa nie tylko o ergonomii, ale również o estetycznej stronie danych projektów, bo przecież wygląd otaczającej przestrzeni ma duży wpływ na jakość wykonywanej pracy. Tym samym estetyka mebli okazuje się niemniej ważna niż ilość wpadającego do pomieszczenia światła, kolory otoczenia i ogólnie panujący w biurze ład. Wybierając meble pracownicze, pamiętajmy również o tym, że każde biuro ma swoje mocne i słabe strony, a zadaniem aranżacji jest wykorzystanie całego potencjału lokalu oraz zatuszowanie jego wad.

Meble-pracownicze-LOGIC3-1024x341

Meble pracownicze Logic

Meble pracownicze a dobry wizerunek biura i firmy

Choć stare powiedzenie mówi „nie oceniaj książki po okładce”, wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest dobre pierwsze wrażenie. Mało tego – chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że prestiżowy wizerunek ma szczególne znaczenie w świecie biznesu. Gustowne i jakościowe wyposażenia biura przekłada się na lepsze postrzeganie firmy w oczach klientów. Taki wystrój wysyła komunikat, że odwiedzający biuro klient trafił pod opiekę stabilnej i profesjonalnej firmy.

W większości biur salki konferencyjne i pomieszczenia do przyjmowania klientów są połączone z przestrzenią dla pracowników. Każdy nowy klient odwiedzający biuro, chcąc nie chcąc widzi również strefę pracy – właśnie dlatego aranżacja tej przestrzeni powinna spójna z wizerunkiem danej firmy. Kierujesz agencją marketingową? Przemyśl, jakie elementy mogą sprawić, że Twoje biuro będzie kojarzone z kreatywnością. A może Twoja firma działa w branży doradczej, w której liczy się profesjonalizm? W takim razie postaw na rozwiązania, które pokażą że jesteście ekspertem w swojej branży – sprawdzi się na przykład prosty minimalizm przełamany barwnymi akcentami.

Meble-pracownicze-5-th-Element9

Meble pracownicze 5-th Element

 

Niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja firma, wygląd jej biura ma znaczenie zarówno dla pracowników, jak i klientów. Dlatego wybór mebli nie powinien być podejmowany ad hoc – wręcz przeciwnie, warto przemyśleć go dwa, a może nawet i trzy razy. Pamiętaj, że dobrze zaaranżowane biuro i dobrej jakości meble pracownicze przekładają się nie tylko prestiż w oczach klientów, ale również gwarantują wygodę korzystania z miejsca pracy, co z pewnością może przełożyć się na lepsze wyniki całego zespołu. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami mebli pracowniczych.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym: